Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem    Dowiedz się więcej

DOULA Polska

Pokazy filmów 

 

Opiekunki Stażu

Iza Frankowska-Olech: jako doula aktywnie działam od 2012r. (po szkoleniu w SDwP) i od tego czasu czuję, że w końcu jestem "on my way". W swoją doulową drogę ruszyłam nietypowo, bo bez własnych doświadczeń macierzyńskich. Współpracuję z fundacjami: Rodzić po Ludzku, Promocji KP i Bank Mleka Kobiecego. Jestem współorganizatorką Mlekoteki i Pozytywnie o Porodzie. Mamą Teo, który od samego początku swojego istnienia pokazuje mi jak ważna jest elastyczność i "otwarta głowa", o których sporo mówię na warsztatach dla kobiet.

Maria Ryll: jestem doulą po szkoleniu RpL 2009, aktywną od 2011 roku. Wielbicielka szali rebozo w akcji, nosicielka i doradczyni chustowa, a także promotorka karmienia piersią. Współprowadzę szkolenia doulowe i rebozo. Wierzę w wielką siłę wsparcia, którego system trzeba czasem mozolnie zbudować.

Marianna Szymarek: jako doula działam aktywnie i wspieram kobiety i ich rodziny od marca 2011 roku. Przez cały czas uczę się, zdobywam wiedzę i doświadczenie, by jak najpełniej i w zgodzie z wiedzą i wiarą w siłę kobiety, służyć jej. Poza indywidualnym kontaktem z podopiecznymi, w tematyce okołoporodowej prowadzę różne warsztaty, spotkania oraz piszę. Jestem mamą 3 córek i syna. Pasjonuje mnie świadome i radosne podejście do życia – w tym przede wszystkim – do kobiecości i rodzenia.

Małgorzata Jackowska: jestem jedną z założycielek Stowarzyszenia Doula w Polsce i przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Pracuję jako doula od 2011 roku, kiedy to ukończyłam kurs w Fundacji Rodzić po Ludzku. Jestem też dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią, prowadzę grupę wsparcia laktacyjnego Mlekoteka w Warszawie, współtworzę Kwartalnik Laktacyjny, a od 2015 roku jestem prezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Jestem dietetykiem, specjalizuję się w tematyce żywienia niemowląt i małych dzieci oraz mam w ciąży i czasie karmienia piersią.

Kasia Masojada - Chotkowska: bycie doulą traktuję jako swój zawód i powołanie, aktywnie działam od 2012r. Na co dzień wspieram Rodziców na różnych etapach oraz w różnych aspektach Rodzicielstwa. Jestem współinicjatorką polskiego odłamu międzynarodowej sieci grup wsparcia The Positive Birth Movement (w Polsce jako Pozytywnie o Porodzie) oraz lokalnej społeczności Doula Powiat Piaseczno. Współpracuję z Fundacją Rodzić po Ludzku oraz Fundacją Promocji Karmienia Piersią. Bycie opiekunką stażu traktuję jako ogromne wyróżnienie oraz motywację do dalszej pracy i rozwoju.

Agnieszka Rudzińska - Jobda: 17.09.2002 po raz pierwszy przeczytałam kim jest doula i poczułam, że to moja ścieżka. Dzień później urodziłam swoje pierwsze dziecko. W listopadzie 2009 skończyłam kurs podstawowy dla doul, i wcześniejsze czucie wsparte wiedzą praktyczną ugruntowało się. Później było tylko intensywniej - kolejne swoje dzieci (w ostatecznej liczbie cztery) i dalsza doulowa droga - pełna nauki, pokory, wdzięczności. Dziś - mimo upływu lat, zdarzeń i doświadczenia wciąż odczuwam ekscytację swym zawodem, tym większą, że debiutuje w nowej roli - Opiekunki Stażu.

Iza Sztandera: jestem doulą od 2012 r, dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią oraz instruktorką Aktywnej Szkoły Rodzenia, Masażu Dziecięcego, a także doradcą noszenia ClauWi . Współzałożyłam ogólnopolską inicjatywę Mlekoteka i polską sieć grup wsparcia Pozytywnie o porodzie działającą w ramach międzynarodowej sieci The Positive Birth Movement. Jako miłośniczka autentyczności i wolności umacniam wiarę w rodzicielskie kompetencje. Jestem doświadczoną i aktywną mama trójki dzieci, kochającą książki i adrenalinę.

Marta Plucińska: ścieżkę doulową zaczęłam szkoleniem w FRpL w marcu 2011r. Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Od kilku lat nie ustaję w pracy nad sobą oraz poszerzaniu swojej samoświadomości. Jestem absolwentką psychologii na SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego oraz absolwentką Szkoły Psychoterapii INTRA. Zajmuję się wsparciem kobiet w okresie okołoporodowym, prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych.

 © Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Adapted by Quark | Na silniku windu.org