Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem    Dowiedz się więcej

DOULA Polska

Pokazy filmów 

 

MOC JEST KOBIETĄ - Konferencja Stowarzyszenia DOULA w Polsce

Sisterhood2019

 

To już nasza VIII Konferencja Stowarzyszenia!

W tym roku skupimy się na sobie, zaopiekujemy się sobą, damy sobie dobroć .
Siostrzeństwo -
Sisterhood. Ważne dziś słowo. A jeszcze ważniejsze jest to, co się za nim kryje.  Współpraca o niezwykłej mocy. Siła. Wsparcie. Niezwykłe połączenie.  
Szukajmy towarzystwa kobiet, z którymi jest nam po drodze. 
Rozwijajmy się w byciu kobietą, byciu kobiecym wsparciem dla innej kobiety. 
Budujmy kobiece społeczności, w których będziemy się wymieniać tym, co dobre. 
Rozmawiać ze sobą nie w kategoriach różnic i konfliktów, ale dając sobie nawzajem to, co ważne i wartościowe.  I z tego niech wykiełkuje i urośnie nasza kobieca siła! 
Nasze doulowe siostry w tym roku chcą dać coś wła
śnie Tobie od siebie:
 czas, przestrzeń, miłość, dobro, akceptacje, wiedzę ...

Zapraszamy Cię na to niezwykłe spotkanie z innymi kobietami - doulami ale i z samą sobą…

W tym roku, siostrzańsko, otwieramy przestrzeń Konferencji dla doul spoza Stowarzyszenia.

KIEDY: w niedzielę, 16 czerwca 2019 r.
GDZIE: Centrum Konferencyjne w Warszawie przy ulicy Odrębnej 4  https://mapa.targeo.pl/odrebna-4--ul/warszawa-04-867/ulica
 

ROZKŁAD JAZDY KONFERENCJI:

8.30-9.00 Rejestracja po MOC

9.00-9.20 Otwarcie Konferencji

9.30-10.00 Wzrastam – pokaz tańca Ronji z tancerkami

10.00-12.00 Rozwijam się… BLOK WARSZTATOWY I

warsztat do wyboru:

- Bądź tu i teraz – joga z Natalią

- Popłyń w tańcu z Ronją

- Birth Into Being z Magdą (brak miejsc)

12.00-12.30 przerwa dla wzmocnienia ciała i ducha posiłkiem i obecnością

12.30-13.30 Rozwijam się… BLOK WARSZTATOWY II

warsztat do wyboru:

- Przebudzenie – gimnastyka słowiańska z Moniką

- Otul Rebozo z Margo i Marią (brak miejsc)

- Zabawy integracyjne na warsztacie z Marianną (8 dostępnych miejsc)

13.30-14.30 wspólny obiad

14.30-15.30 Rozwijam się… BLOK WARSZTATOWY III

warsztat do wyboru:

- Głęboki oddech – aromaterapia z Pauliną (brak  miejsc)

- Wzmacnianie odporności oraz leczenie z wykorzystaniem baniek chińskich – z Karoliną (5 miejsc)

- Wprowadzenie do Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – duchowość w TMC, dietoterapia, leczenie i wzmacnianie ciała kobiety pożywieniem z Asią (brak miejsc)

15.30 MOC JEST KOBIETĄ… Wspólny krąg zamykający i urodzinowy tort

 


 

ZAPISY DO 7 czerwca na adres malgorzata.borecka@doula.org.pl

Zgłoszenia powinno zawierać:

- imię i nazwisko

- data ukończenia szkolenia podstawowego dla doul (jeśli było organizowane przez Stowarzyszenie DOULA w Polsce) lub skan dyplomu szkolenia dla doul

- tytuł wybranego warsztatu z każdego bloku (prosimy zwrócić uwagę na dostępne miejsca)

KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI WYNOSI 120 zł, płatne po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia na konto podane w mailu zwrotnym.

ZAPRASZAMY!!!

 

Prowadzące:

Natalia Mińska z Poznania – jestem doulą, instruktorką jogi, obecnie na kursie nauczycielskim według metody Iyengara. Uwielbiam pracę z kobietami i jogę, którą praktykuję od 10 lat, a od niedawna również jej uczę. Uważam, że praca z ciałem to doskonałe narzędzie do poznania siebie i poprawy jakości swojego życia na wielu poziomach. Zarażam swoją pasją, optymizmem i energią. 
Zapraszam na 
www.joganatalia.pl i doulanatalia.pl, tel. 666 314 721

Ronja Dorota Stasiak z Warszawy - Od kilku lat uczę się tańca American Tribal Style® (w skrócie ATS®), który wywodzi się z tańca brzucha i polega na wspólnej improwizacji. ATS® charakteryzuje się dumną postawą, pięknymi kostiumami i radosną energią płynącą ze współdziałania. Wraz z członkiniami  grupy The Siren Society poprowadzę dla Was warsztat, na którym poznacie kilka figur i podstawy wspólnej improwizacji.

Magda Janowicz z Wrocławia - doula, pedagog, z doświadczeniem w pracy terapeutycznej z dzieckiem i jego rodziną. Socjoterapeuta, z pasją i przygotowaniem do systemowej terapii rodzin oraz Terapii Mocnego Trzymania wg.I. Prekop. Ukończony intensywny kurs trenerski metody Birth into Being u Moniki Lipowskiej - Hajduk, Advanced Facilitator / CAO Poland Metody Birth Into Being

Paulina Dudek z - "Pasjonatka narodzin”, mama Hani i Edzia, doula, Instruktorka Aktywnej Szkoły Rodzenia, Promotorka Karmienia Piersią, Doradczyni Noszenia ClauWi, Instruktorka masażu Shantali. Naturoterapeutka zafascynowana aromaterapią. Propaguje i uwielbia naturalne dla niej budowanie bliskości z dzieckiem oraz wychowanie bez przemocy. Metodę żywienia BLW i pieluchy wielorazowe uważa za genialne. Wspiera mamy i rodziny w odnalezieniu się w nowej, premierowej roli. Wierzy, że dzieci są kompetentne, dlatego pomaga rodzicom w odnalezieniu swobody w rodzicielstwie i przestrzeni dla potrzeb swoich i dziecka. Twórczyni Mamatuli.pl

Joanna Paluchiewicz z Wrocławia Doula Certyfikowana Stowarzyszenia Doula w Polsce, Wiceprezes Fundacji Poród Bez Strachu. Jako instruktor Aktywnej szkoły rodzenia prowadzi Wrocławskie Centrum Rodzicielstwa Bliskości. Terapeutka dietoterapii wg TMC w trakcie studiów akupunktury. Pasjonatka ziołolecznictwa nie tylko europejskiego. Zafascynowana mocą kobiet. Szczęśliwa żona, matka. Mieszka na wsi pod lasem.

Karolina Karpowicz z Wejherowa - Doula Certyfikowana Stowarzyszenia Doula w Polsce, Promotor Karmienia Piersią i Akredytowana Doradczyni Noszenia Dzieci Polskiej Akademii Noszenia Dzieci. Z wykształcenia pedagog, od 2014 roku członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce. Mama dwójki dzieci, entuzjastka medycyny naturalnej.

Monika Sowińska – Sopot z Poznaniamatka trójki dzieci oraz doula, pomaga innym kobietom łagodnie i świadomie wejść w nowy, niesamowity i pełen wyzwań czas macierzyństwa. Fascynuje ją potęga kobiet w procesie rodzenia oraz niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego, cykliczność i gimnastyka słowiańska. Członkini stowarzyszenia „Poznań w chuście”, stowarzyszenia „Dobrze urodzeni” oraz stowarzyszenia „Doula w Polsce”, w którym odbywa staż. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc i organizując szkolenia, konferencje i spotkania. Założycielka Instytutu Rodzicielstwa, gdzie poprzez zajęcia z dziećmi i warsztaty dla dorosłych promuje rodzicielstwo bliskości. Kobieta kręgowa.

Marianna Szymarek z Poznania -  jako doula działam aktywnie i wspieram kobiety i ich rodziny od marca 2011 roku. Przez cały czas uczę się, zdobywam wiedzę i doświadczenie, by jak najpełniej i w zgodzie z wiedzą i wiarą w siłę kobiety, służyć jej. Poza indywidualnym kontaktem z podopiecznymi, w tematyce okołoporodowej prowadzę różne warsztaty, spotkania oraz piszę. Jestem mamą 3 córek i syna. Pasjonuje mnie świadome i radosne podejście do życia – w tym przede wszystkim – do kobiecości i rodzenia.

Maria Ryll & Margo Sikora-Borecka rebozowy team - certyfikowane doule, nauczycielki technik masażu szalem Rebozo praktykujące na co dzień, tłumaczki książki „Rebozo bez tajemnic”. Wiedzę o masażu Rebozo zdobywałyśmy od meksykańskich położnych i doul, zainspirowane między innymi przez holenderskie trenerki. Zakochałyśmy się w możliwościach Rebozo z całego serca. Kłaniamy się tradycji i mądrości kobiet Ameryki Łacińskiej, które za tym stoją i aby dowiedzieć się więcej o szalu Rebozo i jego możliwościach, wędrujemy do źródeł, czasem na drugi koniec świata, ucząc się, jak tę wiedzę i umiejętności przekazywać.© Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Adapted by Quark | Na silniku windu.org