Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem    Dowiedz się więcej

DOULA Polska

Pokazy filmów 

 

Kręgi Opowieści Porodowych

Jak co roku w Międzynarodowym Tygodniiu Douli, odbywającym się między 22 a 28 marca, zapraszamy na Kręgi Opowieści Porodowych. W tym roku na pewno nie spotakmy się w tym terminie. Czekamy, aż będziemy mogły ustalić kolejny termin... Przyjdzie czas, żebyśmy usiadły i opowiedziały swoje historie.

Czy słyszałaś, żeby ktokolwiek wcześniej wyrażał się pozytywnie
na temat porodu? Jeśli nie – nie jesteś sama.

Jednym z najbardziej skrywanych sekretów (…) jest fakt, że poród może być ekstatyczny i wzmacniający, dawać doświadczającej go kobiecie wewnętrzną moc i mądrość.

Ina May Gaskin

 

 

W 2014 roku po raz pierwszy w blisko czterdziestu Kręgach zasiadło ponad czterysta kobiet.
W tym roku siadamy w Kręgach już po raz siódmy, a za nami wiele dziesiątek Kręgów i wiele setek kobiet, które opowiedziały swoje historie porodowe, historie mocy.

Projekt Krąg Opowieści Porodowych to inicjatywa ukazująca pozytywne oblicze porodu. Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko poruszyć i transformować, po nim życie może nabrać nowego wymiaru.

IDEA:

Opowiadanie historii porodowych ma moc. My, organizatorki Kręgów Opowieści Porodowych, wierzymy, że każda historia porodowa może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Chcemy snuć opowieści porodowe, szukać w nich źródeł mocy, budować pozytywne nastawienie do porodu u przyszłych matek. Bo poród może być mocnym i pięknym przeżyciem, może głęboko poruszyć i transformować, a po nim życie może nabrać nowego wymiaru.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Czy poród miał miejsce w domu czy w szpitalu, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie – przyjdźcie i podzielcie się tym wspomnieniem z innymi.

Wspólnie możemy nadać moc historiom porodowym!

W bezpieczeństwie Kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi. Bo z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc.

Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny, adresowane są do kobiet.© Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Adapted by Quark | Na silniku windu.org