Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem    Dowiedz się więcej

DOULA Polska

Pokazy filmów 

 

Jak zorganizować pokaz?

ZASADY ORGANIZACJI POKAZÓW FILMÓW PRZEZ DOULE

ZE STOWARZYSZENIA DOULA W POLSCE

 

Stowarzyszenie DOULA w Polsce obecnie posiada prawa do organizacji pokazów filmów: „Doula!” oraz „Oblicze porodu" oraz MICROBIRTH Poród w skali mikro”. Współpracujemy z Fundacją Rodzić po Ludzku w zakresie organizacji pokazów filmów „Uwolnić poród”, „Poród w ekstazie”.

 

Doule zainteresowane zorganizowaniem pokazu któregoś z wyżej wymienionych filmów powinny przesłać formularz zgłoszeniowy na 4 tygodnie przed planowanym terminem projekcji. Formularz_zgł__pokazu_2-1

Charakter pokazu nie może być sprzeczny ze statutem Stowarzyszenia oraz Fundacji.


Ze strony organizatorki pokazu oczekujemy:

- każdorazowego zgłoszenia projekcji filmu z podaniem daty, godziny, przewidywanej liczby uczestników,

- powiadomienia lokalnych mediów i organizacji o pokazie filmu,

- po projekcji filmu przesłania informacji o liczbie uczestników oraz krótkiej relacji z dyskusji po filmie wraz z relacją fotograficzną ( z możliwością zamieszczenia w Internecie),


Zachęcamy, aby po projekcji filmu – niezależnie od miejsca w którym się ona odbywa (dom, kino, sala szkoleniowa), wydarzyła się ROZMOWA – wymiana myśli, uwag i komentarzy. Planując czas trwania pokazu należy więc o tym pamiętać. Uczestnicy pokazu powinni zostać o tym uprzedzeni wcześniej. Twórcy tych filmów mają za cel inspirowanie ludzi do takiej zmiany systemu, by każda kobieta mogła wybrać miejsce i sposób, w jaki urodzi swoje dziecko. Jednak by zmiana mogła się dokonać, konieczne jest zaangażowanie w działania każdego, kto szanuje prawa człowieka, zwłaszcza prawo do samostanowienia. Odnosi się to nie tylko do małych czy dużych organizacji lub instytucji, ale także, a może przede wszystkim, do każdej jednostki. Z tego powodu chcemy, aby filmy te inspirowały lokalne społeczności do działania na rzecz praw człowieka w porodzie .

 

Stowarzyszenie ze swojej strony zapewnia:

- kopię filmu

- pomoc w promocji wydarzenia: zamieszcza informacje na stronie internetowej oraz na profilu FB

- wsparcie merytoryczne (jeśli jest konieczne, możemy np. udzielić wywiadu, przesłać materiały prasowe etc.).

Wszystkie w/w działania są bezpłatne.

Stowarzyszenie/Fundacja jest właścicielką licencji i zgodnie z  jej zapisem musi być współorganizatorem pokazu filmu.


Jeśli jesteś zainteresowana zorganizowaniem pokazu filmu prześlij swój formularz zgłoszeniowy.© Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Adapted by Quark | Na silniku windu.org